Kur išvežami sudaužyti automobiliai po eismo įvykio?

Šiuo metu dėl automobilių parko didėjimo šalyje daugėja ir eismo įvykių. Deja, niekas nėra apdraustas nuo nelaimingo atsitikimo – eismo įvykio. Avarija gali įvykti dėl vieno arba kelių vairuotojų kaltės, taip pat dėl kitų veiksnių (stichinių nelaimių ir kitų, nepriklausomų nuo žmogaus priežasčių). Gali atsitikti taip, kad sudaužytas automobilis negalės išvažiuoti iš įvykio vietos savarankiškai. Tokiu atveju gali padėti traliukas Vilniuje. Kelių policijos pareigūnai turi visą sąrašą priežasčių, dėl kurių sudaužyti automobiliai pristatomi į specialiai tokiems atvejams skirtą vietą.

Kokios vietos yra skirtos automobilių saugojimui po kelių eismo įvykių?

Būtina žinoti, kad sudaužytą po avarijos automobilį į specialiai įrengtą vietą kelių policijos pareigūnai gali išvežti tik turėdami teisinį pagrindą. Tokiu pagrindu gali būti:

dokumentų apie leidimą vairuoti transporto priemonę ar nuosavybės teisę įrodančių dokumentų neturėjimas;

nusikalstamos veikos įvykdymas automobilio pagalba;

vairuotojas buvo neblaivus arba apsvaigęs nuo narkotikų;

informacijos apie automobilio savininką stoka.

Automobilio transportavimas gali būti atliekamas tik naudojant vilkiką. Automobilis pristatomas į specialią automobilių stovėjimo aikštelę – tai yra teritorija, specialiai parengta trumpalaikiam arba ilgalaikiam evakuotų automobilių saugojimui. Be specialaus leidimo į šia aikštelę eiti draudžiama. Tokios automobilių stovėjimo aikštelės teritorija paprastai yra aptverta ir saugoma visą parą. Po sudaužyto automobilio pristatymo vilkiko pagalba, jis iškraunamas į laisvą vietą, kurioje jis ir stovi tam tikrą laiką. Reikia nepamiršti, kad sudaužyto automobilio stovėjimas specialioje automobilių stovėjimo aikštelėje turi būti apmokamas pagal specialų tarifą.

Jei kelių policijos pareigūnai neturi teisinio pagrindo išvežti transporto priemonę į nurodytą automobilių stovėjimo aikštelę, vairuotojas turi teisę disponuoti automobiliu savo nuožiūra ir nuvežti jį į tinkamą vietą. Mūsų įmonė užsiima automobilių evakuacija po eismo įvykių, taip pat teikia kitą pagalbą kelyje. Su mumis galite susisiekti telefonais, nurodytais svetainėje.

error: Content is protected !!